Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ.
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych uzytkownikow!


Poprzedni temat «» Następny temat

cieknie, olej

Cieknie olej
Autor Wiadomość
Scooter12 
Użytkownik


Moto: Romet 747eco 2013
Silnik: 4T
Przebieg: 34800
Pojemność: 60
Specjalizacja: tuning optyczny
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 66
Skąd: Opolskie Nysa
Wysłany: |23 Wrz 2017|, o 18:32   Cieknie olej

Witam wszystkich mam problem wymienialem ostatnio łozyska w silniku w serwisie i po tej wymianie zauwazyłem ze cieknie mi olej przekładniowy po troche jak sie zagrzeje to cieknie a jak stoi w garazu i jest zimny to nic bylem z reklamacja i mi mechanik powiedział ze to jest nadmiar oleju i musi to wycieknac i mi powiedział ze to cieknie z tej rurki co jest pod silnikiem ale to nie to ja zuwazylem ze to cieknie z pod uszczelki jak przejade palcem pod silnikiem po tej uszczelce to mam caly palec mokry. pomóżcie co mam zrobic?
Zobacz czego potrzebuje Twoj skuter!
_________________
Dejvid
 
 
Trajfer 
Użytkownik
Technik Mechanik


Moto: benzer sycaruse
Silnik: 4T
Przebieg: >4500
Pojemność: 80cc
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 21 razy
Wiek: 22
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 460
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: |23 Wrz 2017|, o 19:18   

Rozumiem ze łozyska w silniku = w Twoim przypadku łozyska na przekladni tak? Nadmiar nie, bo jezeli juz raz ci zaczelo leciec to bedzie lecialo wszystko. To cos jakbys zrobil otwor w oknie i nagle by sie sam zakleil bo "nadmiar powietrza uciekl" :D Niech ci ten "serwis" sprawdzi jeszcze raz czy dobrze zlozyli, na moje oko uszczelka od razu do wymiany. I na przyszlosc niech patrza na ilosc oleju. Byc moze bylo tak, ze wlali za duzo, i wytworzylo sie za duze cisnienie, które musialo ujść.
_________________
Pomogłem? Klikaj "Pomógł" :p
 
 
 
ddamiann 
Użytkownik



Moto: Kingway Coliber
Silnik: 4T
Pojemność: 72ccm
Specjalizacja: tuning optyczny
Pomógł: 79 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 851
Skąd: Gliwice
Wysłany: |23 Wrz 2017|, o 23:26   

Scooter12, Dobra skąd dokładnie Ci sie leje ? Jakie łożyska ? I skąd wiesz, że to przekładniowy sie leje ?.
_________________
Gość Nie dziękuj - kliknij pomĂłgł - To motywuje :)
 
 
Scooter12 
Użytkownik


Moto: Romet 747eco 2013
Silnik: 4T
Przebieg: 34800
Pojemność: 60
Specjalizacja: tuning optyczny
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 66
Skąd: Opolskie Nysa
Wysłany: |24 Wrz 2017|, o 05:58   

ddamiann cieknie mi z tej strony co jest pasek napedowy łożyska przekładni a do serwisu juz nieoddam bo oddałem raz zeby mi to poprawił mechanik to wział i dokrecił przeciwtalerz a to ze cieknie powiedział ze to nadmiar oleju ja tez tak podejrzewam ze mam uszczelke do wymiany bo tam własnie gdzie kapie olej to ona uszczelka troche wystaje z 1cm tak jakby załozyli zła uszczelke nie do tego modelu motoru a do serwisu tak jak juz pisałem niedam bo oddałem juz go raz do reklamacji to nic z tym niezrobili i mnie skasowali 50zl
_________________
Dejvid
 
 
ddamiann 
Użytkownik



Moto: Kingway Coliber
Silnik: 4T
Pojemność: 72ccm
Specjalizacja: tuning optyczny
Pomógł: 79 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 851
Skąd: Gliwice
Wysłany: |24 Wrz 2017|, o 11:01   

Możesz dodać foto ?
_________________
Gość Nie dziękuj - kliknij pomĂłgł - To motywuje :)
 
 
Scooter12 
Użytkownik


Moto: Romet 747eco 2013
Silnik: 4T
Przebieg: 34800
Pojemność: 60
Specjalizacja: tuning optyczny
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 66
Skąd: Opolskie Nysa
Wysłany: |24 Wrz 2017|, o 17:53   

ddamiann, jutro zrobie foto i dodam

[ Dodano: |30 Wrz 2017|, o 20:25 ]
Byłem wczoraj u mechanika wymienił uszczelke podobno dał jakis silikon dodatkowo z spoczatku niekapało ale po przejechaniu 10 km Zauważyłem ze znowu kapie dokrecałem sruby ale niezamocno bo boje sie ze urwe juz niewiem co mam robic ::(
_________________
Dejvid
 
 
Adek_97 
Użytkownik


Moto: brak
Silnik: 2T
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 1 raz
Wiek: 23
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 32
Skąd: Tarnów
Wysłany: |2 Paź 2017|, o 14:17   

Źle uszczelniony ( spaprana robota ) , przydało by się go rozebrać i uszczelnić dobrze
 
 
Scooter12 
Użytkownik


Moto: Romet 747eco 2013
Silnik: 4T
Przebieg: 34800
Pojemność: 60
Specjalizacja: tuning optyczny
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 66
Skąd: Opolskie Nysa
Wysłany: |6 Paź 2017|, o 15:28   

Witam jutro zaczynam uszczelniac tylko mam dwa pytania czym mam zablokowac sprzegło i ile mam wlac oleju do przekładni?

[ Dodano: |7 Paź 2017|, o 16:34 ]
I nieudało mi sie odkrecic sprzegła zablokowalem je kluczem do szlifierki i nic ani drgnie mechanik ostatnio dokrecał go klucze pneumatycznym tak ze niewiem czy dam rade go odkrecic tym sposobem :(

[ Dodano: |15 Paź 2017|, o 09:14 ]
Witam wszystkich wczoraj skończyłem uszczelniac przekładnie dałem silikon uszczelke i znowu silikon i skreciłem do kupy a przy okazji okazało sie ze "Mechanik " ostatnio niedał zadnego silikonu i nawet sie chyba sie za to niezabrał bo jak rozkreciłem przekładnie to niebyło kawałka uszczelki temu mi kapało a o silikonie czy jakims kleju tak jak on mówił to mogłem pomarzyc. Przy okazji wymieniłem sprzegło i filtr powietrza. W przyszłosci chce jeszcze wymienic Amor tylni stopke centralna. A dodam ze skonczyłem wczoraj o północy bo pracowałe wczoraj do 18 i zaraz po powrocie zacząłem walke ze skuterem :D

[ Dodano: |20 Paź 2017|, o 19:49 ]
POMOCY zrobiłem i dalej kapie dałem nowa uszczelke usczelniacz do kominka wysoko temperaturowy do 1500stopni i dalej kapie juz niewiem co mam robic macie jakies pomysły??
_________________
Dejvid
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
ďťż


- animePowered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group PatrykSpec