Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ.
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych uzytkownikow!


Poprzedni temat «» Następny temat

4t, brak, elektryki, motobi, rocky

Motobi Rocky 4T i brak elektryki
Autor Wiadomość
kain16 
Użytkownik


Moto: Motobi Rocky
Silnik: 4T
Przebieg: 6500
Pojemność: 49
Specjalizacja: brak
Wiek: 22
Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 3
Skąd: Wrocław
  Wysłany: |17 Sie 2017|, o 22:03   Motobi Rocky 4T i brak elektryki

Siema wszystkim . Mam taki problem , który już mnie męczy od jakichś 3'ech dni , mianowicie tydzień/póltora tygodnia temu kupiłem skuter Motobi Rocky 4T i wszystko niby w nim hulało ... hmmm , chyba prowizorycznie na mój pech , wszystko pięknie , ładnie , podpisuje papiery ale jest jeden minusik : pogoda (deszcz i burze) , i tak o to 40km nim do domu , po drodzę mała wywrotka ze względu na moje pozostawienie na długi czas jazdy czym kolwiek , mniejsza , Nic się takiego nie stało , skuter odpalił po chwili ale ostatnio jakieś 3 dni temu dociskając blaszkę przy bezpieczniku (ręką , tak ręką :] ) pękła szybka od bezpiecznika i byłem zmuszony 15km jechać na samej lince bezpiecznika i tak o to zaczęły się problemy :
Pierwszego dnia , zmuszony zostałem odpalać go na kopkę ,
Drugiego kupiłem bezpiecznik nowy , zamontowałem , wszystko okk ... tyle iż po długiej jeździe akumulator jest naładowany do połowy i nawet na tej połowie nie łapie starter elektryczny a jak już to posiorbie , że tak powiem i zaraz spada moc aku do zera i wgl nie chce nic się zdziałać więc jestem czy tak czy tak zmuszany odpalać na kopkę.. Aku niby jest ładowany przez skuter ale po długiej drodze i jest strasznie słaby bo po chwili światła coraz mniej świecą , kierunkowskazy i ten postoju (bez kopki) . Czy ktoś się zna na tym , żeby poradzić mi co mogę zrobić bez zbędnego kupowania jakichś części które nie są winowajcą tych sytuacji ? Z góry dziękuję oczywiście :)
Zobacz czego potrzebuje Twoj skuter!
 
 
ddamiann 
Użytkownik



Moto: Kingway Coliber
Silnik: 4T
Pojemność: 72ccm
Specjalizacja: tuning optyczny
Pomógł: 79 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 851
Skąd: Gliwice
Wysłany: |17 Sie 2017|, o 23:08   

Cytat:
pękła szybka od bezpiecznika i byłem zmuszony 15km jechać na samej lince bezpiecznika i tak o to zaczęły się problemy

To nie ma znaczenia, szkło nie wnosi nic do tematu tylko drut oporowy który jest w bezpieczniku.

Sprawdź ładowanie akumulatora i podaj wskazania miernika.
_________________
Gość Nie dziękuj - kliknij pomĂłgł - To motywuje :)
 
 
kain16 
Użytkownik


Moto: Motobi Rocky
Silnik: 4T
Przebieg: 6500
Pojemność: 49
Specjalizacja: brak
Wiek: 22
Dołączył: 17 Sie 2017
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: |18 Sie 2017|, o 10:29   

Nie znam się zbytnio na tym , byłem u gościa która ma sklep z elektroniką itp i sprawdził to aku miał 6v po bardzo długiej jeździe ale jak włącze światła czy coś to zaraz jego moc opada , jedno , najważniejsze (wskaźnik paliwa) opada gdy próbuję odpalać skuter przez starter elektryczny .
 
 
ddamiann 
Użytkownik



Moto: Kingway Coliber
Silnik: 4T
Pojemność: 72ccm
Specjalizacja: tuning optyczny
Pomógł: 79 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 851
Skąd: Gliwice
Wysłany: |19 Sie 2017|, o 22:23   

Masz wyjebany akuś do zera.
Wymień go wtedy pogadamy.
I sprawdź to ładowanie bo nowy zajedziesz.
_________________
Gość Nie dziękuj - kliknij pomĂłgł - To motywuje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
ďťż


- animePowered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group PatrykSpec