Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ.
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych uzytkownikow!

Poprzedni temat «» Następny temat

hamulcowego, plynu, wymiana

Wymiana płynu hamulcowego
Autor Wiadomość
Admin2
[Usunięty]

Wysłany: |23 Mar 2009|, o 14:23   Wymiana płynu hamulcowego

Narzędzia jakie będą nam potrzebne to :

Klucz nasadowy 8 mm oczko , lub grzechotka z nasadką 8 mm
śrubokręt ( nie będę wymieniał jaki :) bo każdy wie jaki :)
No i najważniejsze płyn hamulcowy.

Do naszych skuterków zalecany jest płyn Dot 3 lub Dot 4 ja polecam płyn hamulcowy dobrej firmy "Organika Dot 4 ''
Wiadomo ze hamulce są najważniejsze w naszych skuterach wiec wymieniajmy go co najmniej po przejechaniu 5000km .

Tutaj jest opis wykonania czynności :
Wiec odkręcamy przedni plastik z lampa , jak już go odkręcimy to szukamy zbiornika na płyn hamulcowy, który znajduje się koło klamki hamulca.

Następnie odkręcamy dekielek 2 śrubki i powinień okazać się oto taki widok.

Teraz podchodzimy do koła i bierzemy klucz 8 mm plaski lub grzechotka na fotografii będzie ta czynność pokazana.

Odręcamy teraz śrubkę tylko nie do końca wystarczy troszkę. Jak mamy poluzowaną śrubkę to naciskamy klamkę hamulca parę razy zęby płyn zleciał , jak już zleciał to zakręcamy śrubkę przy kole.

Uwaga! Płyn staramy się zawsze zlewać do pojemnika, a nie na ziemię.

Bierzemy teraz nowy płyn hamulcowy i nalewamy do zbiornika do pełna. Następnie naciskamy z 15 razy klamkę do oporu jak nie będą się pokazywać bąbelki powietrza to naciskajmy leciutko klamkę nie do końca i skręćmy kierownica w lewo i cały czas pąpujemy i dolewamy płyn oraz zasłaniamy uszczelką, bo przy pompowaniu może wam chlapnąć płyn w oczy albo na skutera wiec zawsze przykrywajmy uszczelka zbiornik :) Jak już nam się udało to wykonać (czyli ze klamka i hamulec działają ) to dolewamy płynu aż pod sam koniec i skręcamy wszystko :)

Uważajcie przy wymianie żeby płyn nie pokapał Wam i nie popsuł lakieru

zip_vapor
Użytkownik

Wysłany: |23 Mar 2009|, o 14:49   

Niby oczywiste, ale niektórym to sprawia trudność ;]
A no i piwo leci :P

PamiÄ?tasz jak m??wi??e??, ??e dziewczyny sÄ? g??upie? Albo, ??e nigdy nie kupisz kom??rki?
A pamiÄ?tasz jak m??wi??e??, ??e nigdy nie kupisz skutera? ;)

Knypii
[Usunięty]

Wysłany: |21 Paź 2011|, o 13:15   

Db post przydał mi się Dzieki

maniuaprylis
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lis 2011|, o 15:50   

Fajny poradnik. Dzięki :) przyda mi się szczególnie teraz przy wymianie płynu ;p

sps-snipers
Użytkownik

Moto: Lingben LB50QT-21
Silnik: 4T
Pojemność: 50 cm3
Specjalizacja: mechanika
Wysłany: |8 Mar 2012|, o 22:21   

Od siebie chciałem dodać iż płyn hamulcowy jest zrący więc uwaga. Pozatym kontrolowac stan :]

MariuszQ 
Użytkownik

Moto: Peugeot Speedfight 2
Silnik: 2T
Przebieg: 12275
Pojemność: 100cc
Specjalizacja: mechanika
Wysłany: |14 Sie 2012|, o 09:34   

A ja po dzisiejszych próbach odpowietrzenia hamulca, odkryłem nowy, stosunkowo szybszy i dokładniejszy sposób...
Tak więc będzie nam potrzebne to co do w/w sposobu + Duża strzykawka, cienka gumowa rurka, stara szmata
Zaczynamy:
Odkręcamy górną część osłonki od kierownicy, następnie dekielek od hamulca, bierzemy klucz dyche(przynajmniej w moim była dycha) i luzujemy śrubkę odpowietrznika. Na strzykawkę nakładamy gumową rurkę, wciągamy do niej dużo płynu hamulcowego i nakładamy drugi koniec rurki na odpowietrznik. Wstrzykujemy płyn i synchronicznie podbieramy z pojemniczka żeby nam się nie przelało. Jeśli podczas wstrzykiwania leci nam już sam płyn bez bąbelków tzn. że już po wszystkim. Teraz wystarczy wszystko przykręcić i możemy cieszyć się dobrym hamulcem. No i należy pamiętać żebyśmy na koniec mieli pełno płynu w zbiorniczku. :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi