Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ.
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych uzytkownikow!

Poprzedni temat «» Następny temat

karta, motorowerowa., pomocy, problem

Problem z karta motorowerowa. POMOCY
Autor Wiadomość
moreb 
Użytkownik

Moto: Jonway Monza
Silnik: 2T
Przebieg: 7000
Pojemność: 50c
Specjalizacja: brak
Wysłany: |5 Sty 2015|, o 15:54   Problem z karta motorowerowa. POMOCY

Witam, mam 17 lat i mam problem z karta motorowerowa,czy jak to teraz jest prawem jazdy kategori AM. Moim najwiekszym bledem zycia bylo to ze nie zrobilem darmowej karty motorowerowej. Co sie stalo to sie nie odstanie,ale tutaj mam pytanie. Jak mam sobie poradzic bez tej oto karty na drodze? Jezdze juz rok skuterem i dzieki Bogu mnie jeszcze nie zlapano,i oby tak zostalo.Ale w razie czego co zrobic? podrobic sobie pieczatke dwuzlotowka? Zbajerowac ze zostawilem w domu? Policja ma wogole baze danych kto ma karte a kto nie? Mysle ze nie? Licze na pomyslowe odpowiedzi zeby za wszelka cene uniknac mandatu i kary. Robienie prawka AM odpada,za rok mam 18wiec juz bede autem jezdzil. Prosze o pomoc i porady. Pozdrawiam

Gotram 
Użytkownik

Moto: Skuter stoi w szopie. Peżo SV 50
Przebieg: Chyba 32tysiące z groszem.
Pojemność: 50cmm
Specjalizacja: mechanika
Wysłany: |13 Sty 2015|, o 15:47   

Jak zdajesz kartę w szkolę, tak jak to było kiedyś. Nauczyciel zapewne był zobowiązany do przewiezienia wyniku do urzędu i zarejestrowania Cię jako posiadacza kategorii AM.

Darexmoto 
Moderatorzy

Moto: Ford focus mk1
Silnik: 4T
Przebieg: 232000
Pojemność: 1.8
Wysłany: |13 Sty 2015|, o 22:03   

Gotram, Otóż nie.
Karty były wydawane i nie było żadnych baz danych itd. Wtedy po prostu nie przywiązywało się wagi do motorowerów. No ale z czasem rząd musi zarobić to wymyślili am i wtedy jest to jak prawo jazdy jak na każdą inną kategorię.
Jedni policjanci na pokazanie karty powiedzą że w porządku a drugi powie ci że ma być am. Osobiście zdałem kartę ale ją zgubiłem i złapali mnie tak i zacząłem się tłumaczyć że zgubiłem i mnie puścili.
Wszystko zależy czy trafisz na psa czy policjanta. Jak więc zawsze możesz mówić że zgubiłeś, albo że leży w domu bo mało jeździsz a i tak zaraz będziesz jeździł autem to co cię jakieś skutery obchodzą itd.
W ostateczności 500zł zawsze się jakoś znajdzie a przeciesz nie trzeba tego płacić odrazu tylko możesz nawet kilka miesięcy. Przyjdzie ci tylko kilka zł więcej za zwłokę. Kumpel ma 500 do zapłaty od roku i komornik jeszcze nie przyszedł :D

martini 
Moderatorzy
LwG!!!

Moto: Motorhispania RX50
Przebieg: 35550
Pojemność: 50cc
Specjalizacja: tuning optyczny
Wysłany: |24 Sty 2015|, o 16:04   

Z tymi policjantami jest róznie :D Znajomego zatrzymali na motorowerze pokazał im karte a oni powiedzieli że jest nie ważna bo powinna byc wymieniona na kat. AM. A w ustawie o ruchu drogowym jest wyraźnie napisane że można jeździc z kartą ale po skończeniu przez nas 18 roku życia traci ona ważnośc. Tłumaczył mi to nauczyciel/instruktor jazdy bo mam taki przedmiot przepisy ruchu drogowego :D
Co do tematu bo trochę odbiegłem :P
Zależy na kogo trafisz. Teraz się strasznie czepiają tego przynajmniej u mnie w okolicy. Kolege trzymali już 3 razy i albo kazali pchac albo musiał motorek wrócic na przyczepce.
A za którymś tam razem mogą skierowac sprawę do sądu. Ale zawsze można się wykręcic albo poprostu cie upomną i karzą pchac :D
W każdym bądź razie powodzenia życzę :P

tupta234 
Użytkownik

Moto: Senda
Przebieg: Kto to wie :D
Pojemność: 50cm
Wysłany: |25 Sty 2015|, o 16:58   

Mam podobnie jak ty i też narazie mnie nie złapali ale najlepiej chyba puścić bajere że się zapomniało albo zgubiło też wszystko zależy od policjanta.
U mnie z kumpli to chyba tylko Darexmoto, ma kartę znaczna cześć osób jeździ bez i narazie nikt nie miał większych problemów
wiem że kumpla trzymali pare razy i zawsze mówił że zapomniał i jakoś go puszczali trzeba liczyć że się trafi na normalnego policjanta i jeździć grunt to nie panikować :D

Odpowiedz do tematu