Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ.
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych uzytkownikow!


Poprzedni temat «» Następny temat

opel, vectra

Opel Vectra B
Autor Wiadomość
Moldor 
Użytkownik
Barti



Moto: Peugeot Ludix RG512 & Mz ES 150
Silnik: 2T
Przebieg: 14k
Pojemność: 50cm3 & 150cm3
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 87
Skąd: Rejowiec
Wysłany: |10 Wrz 2014|, o 19:24   Opel Vectra B

Siemka chciał bym wam pokazać mojego opelka vectre B
A wiec:
Rok 1998
Silnik 1.6 16v ECOTEC
Wersja CD
Co tam jeszcze auto jak na swoje lata w ładnym stanie wg mnie jest,wiadomo opel to blachy ma słabe mój się jakoś trzyma.Zobaczycie na zdj,wiem że zaraz będą pisać wyrzuć tą brewke, mi się podoba a fajny samochód to taki co podoba się właścicielowi przynajmniej się wyróżnia.Rdza jest to opel czyli coś tam jest,u mnie jak na razie tylna klapa ale rdza wyczyszczona i zamalowana farba z utwardzaczem a jak mocno bd rdzewieć to kupi się drugą,rdze mam jeszcze na tylnym lewym nadkolu tak jej nie widać trzeba wsadzić łeb w miejsce koła ale niedługo się to zrobi.Silnik jest to 1.6 16v w czystej benzynie nie jest to jakiś szatan ale jak na 1,6 w combi to osiągi ma ładne kto jeździł ten wie.Było w nim robione normalne wymiany olei filtrów itp a w ostatnim czasie uszczelniacze pierścieni bo ten silnik tak ma że po ok 180tyś zsuwają się bo są wbijane,wymieniane dlatego,że czasami puścił niebieską chmurkę teraz jest czyściutko,olej bierze tyle ile ma brać śmieszy mnie jak ktoś gada,że jego nawet kieliszka nie bierze,każdy bierze bo smarowanie musi być i zawsze coś zostaje w cylindrze.
Nie bd pisał że robiłem w nim czegoś czego nie robiłem jak gwint itp.Granie radio Blaupunkt Car 300 powinno być Car 500 bo te nie ma funkcji sterowania z kierownicy,głośniki ma robione jeszcze w niemczech przypuszczam,że na zamówienie bo wszystko jest wygłuszone profesjonalnie,wszystko firmy AXTON przód 200wat tył 160wat i w dźwiach przetwornice też firmy Axton.Wiec gra nawet przyzwoicie.

No dobra bo się rozpisałem.A teraz fotki trochę lipne bo robiłem w deszcze umyję zrobię lepsze.









Komentujcie i oceniajcie.
Zobacz czego potrzebuje Twoj skuter!
 
 
 
Rafix 
Moderatorzy
Bitch Please!



Moto: VW Gulf 3
Silnik: 4T
Przebieg: 236000km
Pojemność: 1400
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 70 razy
Wiek: 23
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 1571
Skąd: RNI (Podkarpacie)
Wysłany: |10 Wrz 2014|, o 20:38   

Moldor, Ładna VB ;) Mój brat też ma ale w bogatej wersji Climatronic itp. Ale 2.0 16v 136km w sekwencji i też miała silnik robiony, czyli pierścienie, uszczelka pod głowicą, planowanie ale śmiga i faktycznie że bierze troszkę oleju ale to akurat tutaj normalne ;) Oby służyła jak najdłużej i powodzenia w planach. PS tak jak mówisz koniecznie wypierdziel tą brewkę i broń boże nie wkładaj wieśniackiego grilla, wiesz o którego mi chodzi ;)
_________________

Benio sprzedany, powspominaj!
 
 
 
Moldor 
Użytkownik
Barti



Moto: Peugeot Ludix RG512 & Mz ES 150
Silnik: 2T
Przebieg: 14k
Pojemność: 50cm3 & 150cm3
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 87
Skąd: Rejowiec
Wysłany: |11 Wrz 2014|, o 14:19   

Dzięki,wiem wiem,tu w silniku były robione tylko uszczelniacze a wyniosły mnie ok 70zł wiec wiesz tylko to prawie nic.Na razie kasy nie mam ale jak bd to może wpadną większe kółka podobają mi się bardzo 17 z wersji OPC.
 
 
 
Rafix 
Moderatorzy
Bitch Please!



Moto: VW Gulf 3
Silnik: 4T
Przebieg: 236000km
Pojemność: 1400
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 70 razy
Wiek: 23
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 1571
Skąd: RNI (Podkarpacie)
Wysłany: |11 Wrz 2014|, o 14:55   

Moldor, O to to! Też są piękne :D Ale równie ładnie wyglądają felgi 16' Irmschera, brat ma na Vectrze i się świetnie też prezentuje :)
_________________

Benio sprzedany, powspominaj!
 
 
 
Moldor 
Użytkownik
Barti



Moto: Peugeot Ludix RG512 & Mz ES 150
Silnik: 2T
Przebieg: 14k
Pojemność: 50cm3 & 150cm3
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 87
Skąd: Rejowiec
Wysłany: |11 Wrz 2014|, o 15:18   

Coś się założy jak by miał kasę to zrobiło by się więcej no ale.
 
 
 
Przemo 
Administrator



Pomógł: 456 razy
Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 3843
Wysłany: |12 Wrz 2014|, o 00:45   

Ładna Vectra ;) Szkoda tylko tej blachy oplowej, a tak po za tym silnik ekonomiczny i za razem dynamiczny co jest dużym plusem ;D

A tak z ciekawości - Ile dałeś za niego?
 
 
Moldor 
Użytkownik
Barti



Moto: Peugeot Ludix RG512 & Mz ES 150
Silnik: 2T
Przebieg: 14k
Pojemność: 50cm3 & 150cm3
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 87
Skąd: Rejowiec
Wysłany: |12 Paź 2014|, o 18:38   

Dzięki jak na opla to mój ma mało rdzy jak na ten rok wiadomo coś tam jest no ale jeszcze jest ładna.
Ojciec ją przyprowadził w 2008 to dał 10,500.No ale już trochę czau temu i ładnie się trzyma.
Silnik tak jak mówisz jak na 1.6 to jest dynamiczny i nie ma problemu z wyprzedzaniem.Przebieg aktualny 185tys.



P.S Taka tam fotka :D



Jak się podoba ??
 
 
 
Zumituning96 
Użytkownik
Oldtimer Garage



Moto: MZ/Romet/Jawa/Zumico
Silnik: 2T
Przebieg: 23k/3k/4k/9k
Pojemność: 50cc/150cc
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 14 razy
Wiek: 24
Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 793
Skąd: WCI
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: |13 Paź 2014|, o 22:31   

Vectra dobra z ojcem miałem C z 2002 1.8 16V 130km z sekwencją lpg 5 generacji i na gazie 180 na benzynie 220km/h. A twój kombi to praktyczny i fajnie by wyglądał na szerokiej feldzęi zglebiony :3 wtedy to cud :D .
_________________
Odwiedź 'Romka' 50 T-1
http://skutery-forum.pl/25037.htm?start=90#179584
 
 
 
Moldor 
Użytkownik
Barti



Moto: Peugeot Ludix RG512 & Mz ES 150
Silnik: 2T
Przebieg: 14k
Pojemność: 50cm3 & 150cm3
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 87
Skąd: Rejowiec
Wysłany: |15 Lis 2014|, o 19:09   

Siema jak mówiłem przed zimą trzeba było zrobić rdzę.Wiec się dzisiaj za to zabrałem,i przy okazji zmieniłem koła na zimowe.To jest zabezpieczenie przed zimą i brzydko to wygląda ale przynajmniej nie będzie tak rdzewiało. Robione to co na zdj czyli tylne nadkola a tak to nigdzie więcej nie ma.Była jeszcze tylna klapa ale już w tamtym roku zrobiona.

Opony zimowe to TOYO Vario-1











 
 
 
Przemo 
Administrator



Pomógł: 456 razy
Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 3843
Wysłany: |15 Lis 2014|, o 22:29   

Moldor, no to mamy ten sam motor pod maską :D Też mam w planach pomalować zaciski, ale bez reszty jak u Ciebie. Standardowo progi padają pierwsze, taka to oplowa blacha :) U mnie bez żadnych śladów, ale za kilka lat może coś się pojawić . Oby służył ! :D
 
 
Moldor 
Użytkownik
Barti



Moto: Peugeot Ludix RG512 & Mz ES 150
Silnik: 2T
Przebieg: 14k
Pojemność: 50cm3 & 150cm3
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 87
Skąd: Rejowiec
Wysłany: |16 Lis 2014|, o 11:34   

Wiesz,robiłem to jak zaczęła się pojawiać rdza dużo jej nie było ale po zimie by było więcej u mnie progi są zdrowe na końcu były takie małe dwa pryszcze ale zrobione.Vika jest już 6 lat u mnie czyli 6 lat w Polsce.A jak w zimę napier*olą tej soli to szok,a opelek ma słabe blachy to bierze.Ale na razie rdza zrobiona, i jest dobrze.:D
Zaciski pomalowałem jak robiłem przód hamulce czyli tarcze i klocki firmy TRW.Hamuje moment,z tyłu jeszcze dobre,tylko wyczyszczone,cylinderki też wyczyszczone i jest zaje*iście.Ostatnio wymieniłem olej i filtr oleju.Nie kupujcie tego oleju GM robiłem uszczelniacze zaworów bo dymiła na niebiesko i olej jadła.Wymieniłem ostatnio uszczelniacze zaworów bo dymiła na niebiesko i brała oleju sporo.Co się okazało 4 uszczelniacze zlazły ze swoich miejsc.No dobra wymieniłem to na początku jeszcze dymiła bo była jeszcze olejem zawalona w cylindrach.No ale dobra,upłyną z tydz dalej dymiła mniej ale jeszcze sporo.Wymieniłem olej na Valvoline i filtr oleju i już śmigam miesiąc i nie dymi.
 
 
 
Rafix 
Moderatorzy
Bitch Please!



Moto: VW Gulf 3
Silnik: 4T
Przebieg: 236000km
Pojemność: 1400
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 70 razy
Wiek: 23
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 1571
Skąd: RNI (Podkarpacie)
Wysłany: |23 Lis 2014|, o 12:48   

Moldor, Dobrze wiedzieć! Bratu Vectra też podobnie dymi. Olej GM. Jaki dokladnie olej lejesz to będę wiedział na przyszłość ;)
_________________

Benio sprzedany, powspominaj!
 
 
 
Moldor 
Użytkownik
Barti



Moto: Peugeot Ludix RG512 & Mz ES 150
Silnik: 2T
Przebieg: 14k
Pojemność: 50cm3 & 150cm3
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 87
Skąd: Rejowiec
Wysłany: |25 Lis 2014|, o 18:05   

Valvoline 10w40 DuraBlend.
Maxlive też jest dobry więc albo ten albo ten spokojnie możesz lać.


Edit.

Taka tam śnieżka :D



 
 
 
Marcin123w
Użytkownik


Moto: 1990
Silnik: 4T
Specjalizacja: elektryka
Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 1
Wysłany: |30 Paź 2017|, o 09:43   

Boże najwspanialsze autko jakie miałem. Kurcze nawet przy mrozach odpalało za pierwszym, nigdy wczesniej ani póxniej lepszego autka nie posiadałem. Zazdro!
_________________
pasy bezpieczeństwa dla psa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
ďťż


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group PatrykSpec