Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ.
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych uzytkownikow!


Poprzedni temat «» Następny temat

dla, moj, niepelnosprawnych, osob, piaggio, wersja, zip

Mój Piaggio Zip (wersja dla Osób Niepełnosprawnych)
Autor Wiadomość
RaV 
Użytkownik
RaV


Moto: Piaggio Zip 3-kołowiec dla Niepełnosprawnych
Silnik: 4T
Przebieg: ok 300km
Pojemność: 50
Specjalizacja: tuning mechaniczny
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Wanaty
Wysłany: |18 Lut 2017|, o 12:33   Mój Piaggio Zip (wersja dla Osób Niepełnosprawnych)

Witam,
mój skuter to Piaggio Zip (skuter dla Osób Niepełnosprawnych)
Dane techniczne i opis znajdziecie na stronie www.samodzielni.com (TO NIE JEST REKLAMA)


Poniżej zdjęcia pojazdu:


Zobacz czego potrzebuje Twoj skuter!
 
 
 
TRAVELER 
Użytkownik


Moto: Jeszcze nie mam
Specjalizacja: brak
Wiek: 22
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 1
Wysłany: |9 Mar 2017|, o 20:14   

RaV,

Siema,

Po zobaczeniu tego posta od razu się zarejestrowałem. Mam w planach kupić ten sam skuter, niedługo mają odbyć się testy. Czy mógłbyś coś od siebie więcej powiedzieć o tym skuterze? Czy jest w nim regulowana kierownica (przybliżenie / oddalanie)?
 
 
Trajfer 
Użytkownik
Technik Mechanik


Moto: benzer sycaruse
Silnik: 4T
Przebieg: >4500
Pojemność: 80cc
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 21 razy
Wiek: 22
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 460
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: |9 Mar 2017|, o 21:05   

Witam. Szczerze, pierwszy raz widze takie cudo, moglbys opisac cos bardziej ten skuter? na jakiej zasadzie dziala?, jakies "funkcje", i dodaj zdjecia :D D
_________________
Pomogłem? Klikaj "Pomógł" :p
 
 
 
RaV 
Użytkownik
RaV


Moto: Piaggio Zip 3-kołowiec dla Niepełnosprawnych
Silnik: 4T
Przebieg: ok 300km
Pojemność: 50
Specjalizacja: tuning mechaniczny
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Wanaty
Wysłany: |11 Mar 2017|, o 11:52   

Skuter napędzany jest silnikiem PIAGGIO o pojemności 50 ccm i mocy 4,5 KM.
Rozpędza się do ok. 50 km/h.
Posiada rampę najazdową (elektrycznie otwierana/zamykana) dzięki której można wjechać na pojazd.
Więcej o skuterze można poczytać na stronie producenta: LINK
A pod tym LINKIEM znajduje się film o skuterze.

[ Dodano: |11 Mar 2017|, o 13:59 ]
Polska firma GM wyprodukowała i wprowadza na rynek skuter spalinowy dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do prowadzenia pojazdu nie potrzeba prawa jazdy jak również nie ma potrzeby przesiadania się z wózka na skuter. Jest przeznaczony do szybkiego poruszania się po szosach.

Skuter zbudowany jest na bazie włoskiego modelu Piaggio Zip 50. Elementy skutera mocowane są na stalowej ramie. Lewy tylny wahacz to konstrukcja stalowa , prawy to zespół napędowy Piaggio o mocy 4 KM. Kierownica i przednie koło zamocowane są do ramy z wykorzystaniem gazowego amortyzatora skrętu. Między tylnymi wahaczami znajduje się platforma dla wózka ze specjalnymi zatrzaskami mocującymi go w czasie jazdy.

Zwolnienie wózka następuje po naciśnięciu odpowiednich dźwigni pod kierownicą. Z tyłu skutera znajduje się specjalna dwuczęściowa rampa, podjazd sterowany za pomocą pilota. Ma ona kąt pochylenia 15% co pozwala na swobodny wjazd wózkiem na platformę.
Ponadto skuter wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, elektryczny wsteczny bieg, hamulec ręczny. Ładowanie akumulatora można przeprowadzić bez potrzeby jego wyjmowania. Mogą z nich korzystać chorzy z amputowanymi nogami lub niedowładem kończyn górnych lub dolnych. Pojazd jest tak skonstruowany, że do jego prowadzenia wystarcza jedna ręka. Producent dysponuje wózkami przystosowanymi zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych.
Skuter posiada „Certyfikat zgodności na spalinowy pojazd inwalidzki”, do jego prowadzenia nie jest wymagane prawo jazdy.

Silnik posiada rozrusznik elektryczny, uruchamiany kluczykiem i ręczny. Skuter wyposażony jest w immobilizer, blokadę kierownicy a pod siedzeniami ma pojemne schowki.
Porusza się z prędkością max 40km/h i zużywa 1,5l/100km. Duża moc silnika i odpowiednio zaprojektowane zawieszenie z zabezpieczeniami antywywrotnymi powodują, że pojazd dobrze sobie radzi z większością przeszkód typu podjazdy, krawężniki, wyboje, które stanowią bariery nie do przebycia dla osób, korzystających z ręcznie napędzanych wózków inwalidzkich lub chodzących samodzielnie ale mających ograniczenia ruchomości w kończynach dolnych. Cenna pojazdu to ok. 18500 tys. zł. - wysoka, jak na pojazd dla niepełnosprawnych, ale jest to produkcja jednostkowa, ręcznie realizowana na zamówienie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
ďťż


- animePowered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group PatrykSpec