Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ.
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych uzytkownikow!


Poprzedni temat «» Następny temat

aprilia, sr

Aprilia SR
Autor Wiadomość
Nygas89 
Użytkownik


Moto: Cbr F3 Honda
Silnik: 4T
Pojemność: 600
Specjalizacja: mechanika
Wiek: 32
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 2
  Wysłany: |12 Kwi 2017|, o 13:09   Aprilia SR

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Mam następujący problem ze skuterem Aprilia SR. Może ktoś mi podpowie o co kaman zanim zacznę rozbierać cały silnik na śrubki. A więc co może być przyczyną tego iż kiedy próbuję kręcić wariatorem ręką on ledwo co drgnie. Wcześniej zauważyłem że przy kręceniu rozrusznikiem w pewnym momencie jakby się gdzieś przyblokowywał a następnie znowu zakręcił i znowu przyblokowywał. Mam podejrzenia na wał lub jego łożyska ale wolę zapytać resztę osób w temacie. Słaby akumulator nie ma tutaj nic do rzeczy sprawdzałem. Poza tym wario powinno się dać kręcić ręką swobodnie. Cylinder ok tłok i pierścienie również ok. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Aha jeśli nie ten dział to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie. To Mój pierwszy post.
Zobacz czego potrzebuje Twoj skuter!
 
 
Trajfer 
Użytkownik
Technik Mechanik


Moto: benzer sycaruse
Silnik: 4T
Przebieg: >4500
Pojemność: 80cc
Specjalizacja: mechanika
Pomógł: 21 razy
Wiek: 22
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 460
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: |12 Kwi 2017|, o 15:56   

Gdy tłok robi cisnienie to nie obkrecisz reką, no chyba ze masz taką kompresje ze na mydełko kręcisz :D Sprawdz czy pasek nie zalapal juz sprzegła i dla tego masz ciezko targać. Dasz rade wgl odpalic skuter? jak odpali i slychac ze napierdala wszystkim w srodku no to pewnie masz bicie na czyms, zaiste łozysko na wale. Ale tak bez niczego to ciezko powiedziec. Moim zdaniem moze naprawde masz za slaby aku.
_________________
Pomogłem? Klikaj "Pomógł" :p
 
 
 
ddamiann 
Użytkownik



Moto: Kingway Coliber
Silnik: 4T
Pojemność: 72ccm
Specjalizacja: tuning optyczny
Pomógł: 79 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 851
Skąd: Gliwice
Wysłany: |12 Kwi 2017|, o 23:08   

Nygas89, Jeśli masz wkręconą świecę to wiadomo, że będziesz miał opór sprężania w pewnym momencie kręcenia wariatorem.
Wykręć świecę i spróbuj kręcić jeśli nadal są takie opory to łożysko na wale jest przytarte.
_________________
Gość Nie dziękuj - kliknij pomĂłgł - To motywuje :)
 
 
Nygas89 
Użytkownik


Moto: Cbr F3 Honda
Silnik: 4T
Pojemność: 600
Specjalizacja: mechanika
Wiek: 32
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 2
Wysłany: |12 Kwi 2017|, o 23:43   

Dobra sprawdzę to i dam znać ale coś mi się wydaje że łożyska poszły na wieczny odpoczynek. Już nie wspomnę o tym że poprzedni właściciel zamiast płynu nalał wody gdzie skuter stał na mrozie dłuższy czas... Gratulacje. Dziękówa za odpowiedzi :]

[ Dodano: |17 Kwi 2017|, o 19:52 ]
Witajcie Panowie. Tym razem zatykam ręką wlot powietrza do gaźnika (filtr zdjęty) a pacjent zamiast zgasnąć... Gdzie szukać nieszczelności ? Lewe powietrze wiadomo tylko skąd. Króciec ok inny gaźnik pomysłów brak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
ďťż


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group PatrykSpec